Сотрудничество с Хмельницким национальным университетом

Позитивная психотерапия в Украине

Хмельницький національний університет (ХНУ).

Кафедра практичної психології та педагогіки. 4 кандидата психологічних наук, доцента цієї кафедри та 1 методист є сертифікованими в методі позитивної психотерапії:

1 викладач – Ханецька Наталя Вікторівна – закінчила освітню програму «Майстер-курс» з позитивної психотерапії;

2 викладачі – Попелюшко Роман Павлович, Левицька Тетяна Леонідівна – закінчили базовий курс з позитивної психотерапії;

1 викладач – Антонова Зінаїда Олександрівна – закінчила курс «Основи консультування» та продовжує навчання на базовому курсі;

1 методист  — Потапчук Дарія Євгенівна — закінчила курс «Основи консультування» та продовжує навчання на базовому курсі.

З 2006 р. Ханецькою Н.В. читається на 5 курсі предмет «Позитивна психотерапія» для спеціалістів та магістрів. Виданий теоретико-практичний посібник для студентів вищих навчальних закладів «Позитивна психотерапія».

З 2012 р. Ханецькою Н.В. читається на 4 курсі предмет «Психосоматика», де позитивна психотерапія подається у трьох темах (з шести наявних), а саме: «Підходи до визначення і класифікації психосоматичних захворювань і розладів» (Три аспекти психосоматики в позитивній психотерапії); « Генез психосоматичних захворювань і розладів» (Позитивна психотерапія Н.Пезешкіана); «Психотерапевтичні напрями при роботі з психосоматичними захворюваннями» (Позитивна психотерапія). Виданий теоретико-практичний посібник для студентів вищих навчальних закладів «Психосоматика». Рецензентами є Антонова З.О. – кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології та педагогіки ХНУ (учасник проекту «Основи психосоматики) в методі символ драма та учасник освітньої програми базового курсу в методі позитивної психотерапії); Пеньковська Н.М. – кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології ТНПУ ім. В.Гнатюка (учасник проекту «Майстер-курс» в методі позитивної психотерапії).

З 2004 р. Ханецькою Н.В. читається курс «Психологія творчості та обдарованості», де в п’ятій темі «Творчість як засіб психологічної допомоги» розкривається питання впливу притч, метафор, історій з методу позитивної психотерапії. Виданий теоретико-практичний посібник для студентів вищих навчальних закладів «Психологія творчості та обдарованості».

На кафедрі щороку (близько п’яти років підряд) проводяться наукові конференції, де Ханецькою Н.В. друкуються статті (тези) з питань, які розглядаються в позитивній психотерапії та представляються майстер-класи в цьому напрямку (фото та відео додаються).

Ведуться записи на місцевому радіо про позитивну психотерапію та навчання у цьому напрямку (аудіо запис додається).

При кафедрі відкрився Хмельницький психологічний центр, директором якого є Ханецька Н.В. В Центрі проходить навчання на базовому курсі з позитивної психотерапії та інтервізії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *